מגזין תעסוקה איך לנהל משא ומתן על שכר במקום עבודה חדש? - דרושים זה כאן!

איך לנהל מו"מ על שכר במקום עבודה חדש?

2549 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
איך לנהל מו

אחרי שהרשמתם בראיון הגיע הזמן לדבר קצת בטון

קורות החיים קיבלו המחשה מרשימה בעיני מנהל העבודה מולו סיימתם עכשיו 20 דקות של ראיון, הוא הגיע למסקנה שאכן יש תיאום בין שולח קורות החיים לאדם שעומד מאחוריהם, זוהי הצדקת החיוך על פניו לרגל ההישג שקיבל. כמו בכל דבר בחיים תמורת קבלה של דבר נדרשת פעולת תגמול המחייבת לפעמים גם הקרבה מהעמדה בה תיכנן המקבל להאחז טרם ראה את ההישג. זהו הנתון הפסיכולוגי שהביישנות שלכם מנסה לחסום מלהיכנס לפועל. צריך לדעת שאין זה חטא להיכנס למשא ומתן על התגמול בכובד ראש ובנחישות. ויתור ורכינת ראש פזיזים עלולים לאבד לכם כמה צעדים שיכולתם להתקדם בעבודה החדשה כבר מהיום הראשון.

איך להיות ערוכים לניהול המו"מ על השכר?

לפני הכל רצוי לבצע מחקר מקצועי מול אנשים מהתחום מהו הסכום ההגון שראוי לשלם לכם שכר עבודתכם, סכום זה ישמש לנקודת בקרה בה תשתמשו לאחר פתיחת הנושא על ידי המראיין. כמובן שלא תהיו אתם הפותחים את הנושא כדי שלא תידחקו לפניה עם השאלה "כמה אתם דורשים?" אלא הניחו לו לפתוח בהצעת הסכום קודם. דרך העולם היא שההצעה הראשונה לא תהיה בדיוק מה שהוא מתכנן לכם אלא נסיון משיכה כלפי מטה במטרה שאם הוא יתקל בהתנגדות הוא יעמיד פנים של מקריב מצידו להגיע לסכום גבוה יותר, על הסכום הבא אפשר לומר שהוא די נחרץ לא לעלות ממנו. וכאן המקום של עבודת המחקר שלכם להיכנס לפועל, אם אכן הסכום זהה להוא שקיבלתם בעבודת המחקר תוכלו פשוט לנסות בזרימה איטית את הבדיקה אם הוא ניתן לגמישות, בכל מקרה שהבעת פניכם לא תמהר באף שלב להראות שביעות רצון מהסכום.

כיצד להתנהל מול המראיין כאשר הוא מציע סכום נמוך מהמקובל?

במידה והמראיין מתגלה כמי שאינו זז מהעמדה של לתת לכם פחות ממה שאתם שווים לא נראה שיש לכם הרבה מה להאריך בשיחה מלבד הצגת הרשמיות שעל סכום כזה אין בכלל על מה לדבר. אולם אם הוא לא עושה רושם של הכרחיות, כאן המקום לשבת ולפרוס בפניו את נתוני המחקר שבדקתם וכיצד מוכח משם שעליו לשלם עליכם יותר ממה שהוא מציע. ומי יודע אולי זה ישמש לו כדחיפה להסכים איתכם על סמך האחריות הניכרת מעבודת המחקר הזו שביצעתם במקצועיות ששוה יחס ודגש.