מגזין תעסוקה איזה דברים צריך לברר לפני הכניסה לעבודה חדשה?

אילו דברים עליכם לברר טרם הכניסה לעבודה החדשה?

1513 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
אילו דברים עליכם לברר טרם הכניסה לעבודה החדשה?

דרכי ההגעה וסדר העדיפויות במה להגיע אל העבודה

ראשית עליכם לבדוק האם יש תחבורה ציבורית המגיעה ממש עד מקום העבודה, כמה אוטובוסים צריך להחליף ואיזה מהם עוברים בדרכים הפחות פקוקות בשעות הנסיעה המיועדות. במידה ואתם בעלי רכב בדקו אם עובדי המקום מקבלים חניה במתחם, אם לא מקבלים בדקו אם בסביבות המקום ניתן למצוא חניה, האם היא חינמית או בתשלום שידרוש הסדר מול המעסיק בגין עלויות חודשיות של החניה.

התאמה אישית ויצוגית אל מקום העבודה

יש להתאים עצמכם אל מקום העבודה בתדמית וההופעה הכוללת בין היתר לבוש התואם והמקובל במקום העבודה. חריגה בוטה תביא לידי היתקלויות וקבלת הערות לא נעימות מהמעסיק או הממונה על כך.

הפסקות אוכל, עישון ועוד

עליכם לברר מהי מדיניות ההפסקות הניתנות לעובדים ולצורך מה. הפסקות אוכל ניתנות בכל מקום בהחלט אך יש לברר אם מוקצב להן זמן ומקום או תוך כדי עבודה ובמושב העבודה אוכלים. כמו כן אם אתם מעשנים בררו אם יהיה מותר לכם לעשות זאת בתדירות שאתם רגילים או רק בשעות מסויים ובמקום מסויים. גם צמידות לפלאפון להתעניינות בווצאפ לא ניתנת בחופשיות בכל מקום אז אם זוהי האינפוזיה שלכם בררו אם המקום מתאים.

שאלו שאלות כלליות גם אם אין לכם, זה מועיל!

התעניינות גדולה בעבודה עם הרבה שאלות וסקרנות תעורר אצל מראיין העבודה עניין גדול אודות רצינותכם להיכנס לעבודה זו. כמובן שלכל דבר יש טעם טוב ורצוי לא לאבד כיוון עם שאלות מוגזמות שאינם נגמרות..

למסקנה: הזמן עושה את שלו!

גם אחרי שביררתם כל מה שצריך לא בהכרח שהכל יתנהל כמתוכנן, תמיד יכולות להיות הפתעות – לפעמים נעימות ולפעמים פחות, קחו אויר ודעו שלפעמים צריכים לבלוע את הרוק ולהמתין לשעות יותר מעודדות - גם הן יגיעו בסוף.